Velkoobchodní systém

Amuři a jejich krmení

Jak jsem slíbil, tak tento příspěvek je o tom, jak a na jakou nástrahu lovit amury. Za těch 20 až 25 let rybařiny se hodně změnilo a pomyšlení chytat obří amury je hodně velká touha i výzva.

Ze všeho nejdůležitější je to, že si amury musíte zmapovat a to je základ celého úspěchu, jinak se můžete snažit sebevíc a úspěch bude minimální. Co se týče krmení je několik způsobů. Ten první je, že můžete použít různé dozrávající ovoce, špendlíky, švestky a podobně. Druhý způsob je partikl jako je řepka, kukuřice s pšenicí a ten třetí, náš nejoblíbenější, spočívá v použití tygřích ořechů a sušeného ovoce.

Na poslední výpravě jsme tyto poslední zmiňované nástrahy použili a mnohonásobně překonaly naše očekávání a to hlavně v počtu záběrů od amura vůči ostatním nástrahám. Tygří ořech je extrémně výživný a hlavně sladký a to milují. Co se týče používaných montáží, tak ty nejsou nějak speciální. Klasické průběžné olovo 80 g a návazec cca 20 cm dlouhý. Jen háček na amura musí být extrémně pevný a ostrý. Amuři mají totiž pysky opravdu silné a především tvrdé. Jejich proseknutí je totiž velký problém a potom se stává, že o rybu přicházíte během zdolávání.

Co nás překvapilo, byla bilance během prvních dvou dnů, činila na čtyři pruty, 23 záběrů od amura a jen pár záběrů od kapra. Většina záběrů od amurů vydají jako od cejnů, když vám signalizace záběru poskakuje. Myslíme si, že je to tím, že amur ani neví, že vám sebral montáž. Amur se klidně krmí dál a může to i trvat několik minut. Natočené video, kde je vidět několik minut poskakující swinger nás v tom utvrdilo. Celý tento záběr trval zhruba 3,5 minuty nežli se Jirka odhodlal k zaseknutí. Cívka navijáku se za tu dobu ani nepohnula. Je to díky tomu, že pysky amura jsou opravdu velice tvrdé, jak jsme zmiňovali. Nesmíte zapomenout, že je používá především k trhání rákosu, vrbového listí a podobně. A na konec to pro nás asi nejdůležitější, a to je jak krmit a hlavně kolik. U lovu amura se nám potvrdilo pravidlo, že nemusíte ani krmit desítkami kil krmení, ale krmení a montáž je potřeba soustředit na co nejmenší plochu třeba i na 1m2. Amur se začne krmit a vaše nástraha je přesně tam, kde ji potřebujete mít a hlavně je mnohem větší pravděpodobnost záběru. Je nesmysl rozhazovat krmení na velkou plochu, protože se vaše šance na jeho ulovení snižuje a máte více záběrů od kaprů, cejnů a podobně.

Za Carp Servis Václavík

Jiřík Rykr a Jenda Vala

X

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?
zašleme vám nové na vaši
emailovou adresu